WYJAZD NARCIARSKI - 19 I 2019

zbiórka 715

wyjazd 730

przed ZSO nr 5 (II LO) w Zabrzu ul.J.Piłsudskiego 29

 

Na wyjazd narciarski trzeba wziąć:

  1. Przygotowany do zjazdów sprzęt narciarski (narty i kije w pokrowcu, buty)
  2. Strój narciarski na każdą pogodę (kurtka, spodnie, kask narciarski, gogle, rękawiczki)
  3. Pieniądze na wyciągi - nie w jednym banknocie!!!
  4. Kanapki i soczki w kartonikach, aby brzuchy były pełne

PLANOWANY REJON NARCIARSKI

Zima jakiej już dawno nie było w naszych Beskidach!! Góry zasypane w niektórych miejscach ponad dwumetrową warstwą śniegu. A więc mamy wiele stoków na które moglibyśmy pojechać. W tych warunkach również bierzemy pod uwagę jakość dojazdu/powrotu. Dużo na to wskazuje, że ponownie zawitamy na Kiczery.


JAK BYŁO

 

Od zeszłej soboty w Beskidach przybyło kilka centymetrów świeżego śniegu, a więc warunki narciarskie znakomite. Do tego piękna przyroda w około w tym dniu wzbogacona jeszcze o świecące cały dzień słoneczko. Super. Wybrany przez nas stok narciarski ma jedną niezaprzeczalną zaletę bo leży na początku Wisły i nie musimy przez nią przejeżdżać, co szczególnie w drodze powrotnej może wydłużyć czas przejazdu. Droga do Wisły czarna dopiero po skręcie w dolinę Jawornika lekko się zabieliła.
Po przebraniu się w buty narciarskie i rozpakowaniu nart z pokrowców w grupach narciarskich ruszyliśmy pod wyciąg. Tam rozdanie karnetów i jazda w górę.
Krajobraz wspaniały, pod nartami dobrze przygotowany stok widoki wspaniałe (Skrzyczne, Barania Góra, Stożek). Temperatura na górze lekko poniżej zera, a na dolnej stacji wyciągu w okolicach zera. Cisza, bez wiatru. By wsiąść na czteroosobowe krzesełka nie trzeba było długo czekać. Wszystkie dzieci zjechały wielokrotnie ćwicząc i doskonaląc swoje umiejętności narciarskie. Wiele zabawy było przy zjeździe na wprost w pozycji jajo. Nie wszystkim dzieciakom udawało się to za pierwszym czy drugim razem, ale im więcej ćwiczeń tym umiejętności były coraz większe. Na przerwie wszyscy uzupełnili braki płynów i napchali brzuchy tym co mama przygotowała w domu lub tym co sobie kupili w barze.
A więc kolejny styczniowy wyjazd narciarski w pełni udany. W zapowiedziach synoptyków nie widać wielkich zmian pogodowych więc i za tydzień będzie wspaniała zima.