WYJAZD NARCIARSKI - 15 XII 2018
zbiórka 715

wyjazd 730

przed ZSO nr 5 (II LO) w Zabrzu ul.J.Piłsudskiego 29

 

Na wyjazd narciarski trzeba wziąć:

  1. Przygotowany do zjazdów sprzęt narciarski (narty i kije w pokrowcu, buty)
  2. Strój narciarski na każdą pogodę (kurtka, spodnie, kask narciarski, gogle, rękawiczki)
  3. Pieniądze na wyciągi - nie w jednym banknocie!!!
  4. Kanapki i soczki w kartonikach, aby brzuchy były pełne

PLANOWANY REJON NARCIARSKI

Zapowiedzi synoptyków na nadchdzący tydzien są optymistyczne. W górach będzie mróz i ma padać śnieg. A więc szykujmy narty. Wiele wsjkazuje na to, że ponownie zawitamy w Istebnej na stoku Złoty Groń.

JAK BYŁO

W nasze góry zawitała piękna zima. Już dojeżdżając do Skoczowa w oddali było widać zaśnieżone polany i lasy. W Ustroniu na Czantorii armatki pracowały całą parą, a pod Kubalonkę i z Kubalonki jechało się w bajecznym zimowym świecie z czapami śniegu na świerkach. Na szczęście droga była czarna.

Pod Złotym Groniem na parkingu stało już kilka autokarów, ale nasz wspaniały kierowca, który zawsze pomaga dzieciom ubrać/zdjąć buty, poszukać nart czy pokrowców, zaparkował tak, że jeszcze trzy autokary znalazły miejsce parkingowe.

Spodziewaliśmy się w dniu dzisiejszym najazdu narciarzy w góry bo kto by w nie pojechał w taką zimę. Ale duża przepustowość kanap sześcioosobowych nie kazała nam długo czekać na wjazd (max 5 min), a i do talerzyka nie było tłumów.

Cały dzień pochmurny, z temperaturą około -5oC do południa bez wiatru za to od południa zaczął wiać wiatr który na szczycie dawał się dość we znaki. Warunki narciarskie znakomite. Dobrze ubity przez ratraki sztuczny śnieg zmieszany z naturalnym dawał dobry podkład do jazdy. Cały dzień pracowały armatki śnieżne i przejazd obok nich zawsze był związany z obsypaniem śniegu.

Po dniu dzisiejszym najmłodsi adepci narciarstwa dołączyli już do grupy. Jeszcze dwa trzy wyjazdy i będą mogły wsiąść na kanapy. Wszystkie grupy pod okiem doświadczonych instruktorów wykonywały różne ćwiczenia, które doskonalą ich umiejętności narciarskie.

To był ostatni wyjazd w tym roku. Do zobaczenia w przyszłym. Wesołych Świąt i Dosiego Roku.