WYJAZD NARCIARSKI - 2 II 2019

zbiórka 715

wyjazd 730

przed ZSO nr 5 (II LO) w Zabrzu ul.J.Piłsudskiego 29

 

Na wyjazd narciarski trzeba wziąć:

  1. Przygotowany do zjazdów sprzęt narciarski (narty i kije w pokrowcu, buty)
  2. Strój narciarski na każdą pogodę (kurtka, spodnie, kask narciarski, gogle, rękawiczki)
  3. Pieniądze na wyciągi - nie w jednym banknocie!!!
  4. Kanapki i soczki w kartonikach, aby brzuchy były pełne

PLANOWANY REJON NARCIARSKI

Kolejny wyjazd na narty to ostatni przed feriami zimowymi. Prawdopodobnie w czwartek wieczorem lub w piątek rano podejmiemy decyzję o stoku który wybierzemy tym razem. Na Śląsku lekka odwilż i taka też zapowiadana jest na weekend w górach. Ale o wrunki narciarskie się nie obawiamy.


JAK BYŁO

Po trzech kolejnych pobytach na stoku Kiczery udaliśmy się również na Wiślański stok - Cieńków. Jadąc w stronę gór na przerwie uczuliśmy co nas może w dniu dzisiejszym spotkać. To siny wiatr, wiatr wiejący z południa, czyli wiatr ciepły. Od piątku w górach odwilż i już na parkingu widzieliśmy jej pierwsze skutki. Cały był jedną wielką taflą lodu, tylko że znacznie pofałdowaną z kałużami wody w zagłębieniach. By się przebrać i wypakować narty trzeba było nie lada czujności i uwagi by dzieci jeszcze przed wyjściem na narty nie przemoczyły swoich strojów narciarskich. I to nam się udało osiągnąć. Teraz jeszcze dojście na śnieg, slalomem między kałużami. szukając miękkiego śniegu by się nie pośliznąć i to również skończyło się sukcesem. Po rozdaniu karnetów, grupami udaliśmy się na krzesełka, które wywiozły nas na szczyt gdzie uderzył nas silny podmuch wiatru. Na szczęście wiało tylko na szczycie. Potem zjeżdżając w dół wiatr chował się za górę i zupełnie go nie czuliśmy.

Jeździliśmy różnymi trasami w zależności od umiejętności. Tylko najlepsi narciarze mogli pozwolić sobie na zjazd stromą ścianką zaraz po opuszczeniu górnego peronu czteroosobowych krzeseł. Dziś też ustawiliśmy dwa slalomy by dzieci mogły trochę potrenować przed czekającymi ich zawodami o Puchar Zabrza (3 marca).

Dzień cały był pochmurny (chocaż patrząc w stronę północy widać było czasami iż wychodzi słońce) z silnym wiatrem na szczycie góry, a temperatura PLUS 8 stopni (na szczycie). Wjeżdżając krzesłami w górę i widząc przewalające się czarne chmury drżeliśmy z obawą czy z nich nie spadnie deszcz. Na szczęście nie spadła ani kropelka. Śnieg pod nartami był mokry, ciężki. Ale jest go na tyle, że trasa która nie jest sztucznie naśnieżana była otwarta.

Teraz długa przerwa w wyjazdach. Ferie zimowe i obóz organizowany wspólnie ze Studiem Artystycznym Maciej. Życzymy miłego pobytu.