WYJAZD NARCIARSKI - 3 III 2019 - (odpracowanie 1 XII 2018)

zbiórka 715

wyjazd 730

przed ZSO nr 5 (II LO) w Zabrzu ul. Nad Kanałem 62

 

Na wyjazd narciarski trzeba wziąć:

  1. Przygotowany do zjazdów sprzęt narciarski (narty i kije w pokrowcu, buty)
  2. Strój narciarski na każdą pogodę (kurtka, spodnie, kask narciarski, gogle, rękawiczki)
  3. Pieniądze na wyciągi - nie w jednym banknocie!!!
  4. Kanapki i soczki w kartonikach, aby brzuchy były pełne

PLANOWANY REJON NARCIARSKI

To dzień zawodów o Puchar Prezydenta miasta Zabrza. Przy okazji 'odrabiamy' odwołany grudniowy wyjazd. Zawody odbędą się na stokach Złotego Gronia w Istebnej. Liczymy na dobre warunki śniegowe. Aby sprawnie i szybko dojechać do mety pokonując w jak najkrótszym czasie trasę slalomu pamiętajcie o dobrym przygotowaniu nart. Ostrzenie krawędzi i smarowanie.

 Po szczegóły zawodów (w marcu) odsyłamy na stonę organizatora aktywnezabrze.pl.

 


JAK BYŁO

Ta niedziela to dzień zawodów o Puchar Prezydenta Miasta Zabrze. Zawody te od kilku lat organizowane są przez "Aktywne Zabrze na stokach Złotego Gronia w Istebnej. Po założeniu numerków startowych i rozdaniu karnetów ruszyliśmy na rozpoznanie terenu. Dziś dzieci zostały podzielone nie według umiejętności narciarskich, ale według kategorii w jakich będą startowały na zawodach. A więc grupy były dość liczne, ale do każdej z nich było kilkoro opiekunów. Slalom ustawiony był od samej góry do dołu, ale młodsze dzieci startowały z obniżonego startu (omijając najbardziej stromy jego odcinek). Pierwsza czynność na każdych zawodach to zapoznanie się z trasą przejazdu. Więc wraz z jednym z organizatorów cała grupa młodych narciarzy przejechała pługiem trasę slalomu, którą za chwilę pokonają by uzyskać na mecie jak najlepszy czas. Potem wjazd kanapami ponownie na szczyt, zjazd do startu i ....... S T A R T. Emocji było bardzo dużo. Każdy instruktor specjalnie przygotowywał swojego podopiecznego do startu. Przypominał mu co jest ważne by jak najszybciej dotrzeć do mety i pomagał ustawić się prawidłowo na starcie. Potem komenda startera i jazda. Obserwując tych najmniejszych widać było wiele sportowego zacięcia, a czasami i złości gdy coś w czasie przejazdu poszło nie tak. Po przejeździe pierwszy dwóch kategorii wiekowych nastąpiła przerwa (dość długa) w zawodach. Organizator przeniósł metę wyżej i zmienił ustawienie kilku bramek. Czemu tak - nie wiemy. Reszta zawodników startowała z tzw. budy. Emocje były nie mniejsze niż u maluchów. W tej grupie startowali też nasi instruktorzy walcząc o główne trofeum zawodów. Puchar Zabrza. W tym czasie młodsze grupy kilka razy zjechały z góry.

Obawialiśmy się trochę o pogodę bo zapowiadane były wprawdzie niewielkie, ale jednak, opady deszczu. Na szczęście pogoda w dniu dzisiejszym dopisała. Był dzień pochmurny. Bezwietrzny. Pod nartami na slalomie śnieg twardy, zbity. Na trasie dość ciężki i stok po południu lekko zmuldzony, ale warunki znacznie lepsze niż poprzedniego dnia na Kiczerach. Narciarzy nie tak wielu bo do kasowników podjeżdżało się bez żadnej kolejki.

Po Przejechaniu ostatniego zawodnika oczekiwanie na wyniki i oficjalne zakończenie zawodów. Uwagę dzieci (i nie tylko) przykuwało podium, a wokół niego wiele pucharów i nagród. W zawodach brało udział wiele dzieci zrzeszonych w klubach narciarskich gdzie trenuje się jazdę na tyczkach. I oni w młodszych grupach okupowali podium. Ale już w klasyfikacji zabrzan dzieci z Giganta wiodły prym. Organizator nagrodził wszystkich zawodników z grup 1-2 medalami, czekoladkami, cukierkami.
Kolejne podia zajmowane były przez naszych instruktorów. Główne trofeum Puchar Zabrza trafił do rąk rodzeństwa. Magdy i obecnego współwłaściciela Szkółki Maćka. I również Maciek wykręcił najlepszy czas zawodów.. Po szczegółowe wyniki możemy zaglądnąć tu.