WYJAZD NARCIARSKI - 2 III 2019

zbiórka 715

wyjazd 730

przed ZSO nr 5 (II LO) w Zabrzu ul. Nad Kanałem 62

 

Na wyjazd narciarski trzeba wziąć:

  1. Przygotowany do zjazdów sprzęt narciarski (narty i kije w pokrowcu, buty)
  2. Strój narciarski na każdą pogodę (kurtka, spodnie, kask narciarski, gogle, rękawiczki)
  3. Pieniądze na wyciągi - nie w jednym banknocie!!!
  4. Kanapki i soczki w kartonikach, aby brzuchy były pełne

PLANOWANY REJON NARCIARSKI

Po dłuższej przerwie znowu spotykamy się na stokach narciarskich. Zima dalej w górach ma się dobrze. Do wyboru mamy wiele stoków narciarskich. Którą górę wybierzemy zadecydujemy pod koniec tygodnia. I tak dokonaliśmy wyboru. Pojedziemy do Wisy na Kiczery (koło hotelu Stok).


JAK BYŁO

Po miesięcznej przerwie spowodowanej zimowymi feriami znów spotkaliśmy się na nartach. Bardzo byliśmy ciekawi jak nasi młodzi narciarze spędzili ten czas. Wiemy kto był z nami na obozie i wiemy też jakie zrobił postępy, ale nie wszyscy byli na obozie Snow Sport Art w Murzasichle. Zaskoczenia nie było. Te dzieciaki które spędziły ferie (albo przynajmniej ich część) na dwóch deskach wyraźnie wyprzedziły te którym nie dane było zaznać rozkoszy jazdy na nartach w tym czasie.

Ponieważ kolejny wyjazd to Puchar Zabrza na narty pojechaliśmy do Wisły Jawornika na stok Kiczery usytuowany obok hotelu Stok, bo tam pozwolono nam postawić slalom. Został on ustawiony na stromym stoku tak by dzieci przećwiczyły wymuszone skręty na trudniejszym stoku niż ten na którym odbędą się zawody.W zależności od zaawansowania narciarskiego przejazd treningowy slalomu młodzi adepci narciarstwa przejechali dwa do pięciu razy. Główny nacisk stawialiśmy na start (bo tu młodzi zawodnicy tracą najwięcej) i przejazd lini mety. Slalom był z pomiarem czasu i z taką samą bramką startową jaka będzie na zawodach.

Pogoda w tym dniu dopisała. Niebo cały dzień był zachmurzone, ale czasami próbowało się przez nie przebić słoneczko. Temperatura wahała się od 2oC do 6oC. Na stoku śnieg rano nie najgorszy, natomiast po południu fatalny. Stok mocno zmuldzony, a ponieważ na tym stoku jest przewaga śniegu sztucznego zamienił się on w taką kaszkę. Trudne warunki do jeżdżenia. Narciarzy niewielu więc do kasowników podjeżdżało się bez żadnej kolejki.

Jutro wyjazd na zawody